niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaGaleriaDowbor już na starcie festiwalu w Sopocie utarł nosa szefostwu. "Chciałbym pozdrowić..."

Dowbor już na starcie festiwalu w Sopocie utarł nosa szefostwu. "Chciałbym pozdrowić…"

W piątek 26 maja w Operze Leśnej wystartowała trzydniowa impreza pod szyldem stacji, która znajduje się obecnie pod kierownictwem Edwarda Miszczaka. Mowa o Polsat SuperHit Festiwal 2023. Jednym z prowadzących wydarzenie jest tradycyjnie Maciej Dowbor. Już na samym początku powiedział coś, co miało bardzo wymowny wydźwięk wobec ostatnich wydarzeń.

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Dowbor już na starcie utarł nosa szefostwu
W piątek (26 maja) do Sopotu do Opery Leśnej zjechały się tysiące rodaków oraz cała plejada gwiazd. Polsat SuperHit Festiwal 2023 rozpoczął się od wspomnienia zmarłej przed dwoma dniami Tiny Turner.
24 maja informację o śmierci legendarnej piosenkarki podał jej rzecznik. „Tina Turner, królowa rock’n’rolla, zmarła dziś spokojnie w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii. Wraz z nią świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania” – brzmiało oświadczenie.
Potem para prowadzących, która jako pierwsza pojawiła się na scenie, Marcelina Zawadzka i Maciej Dowbor nie omieszkali przypomnieć publiczności i widzom o tym, że dziś Dzień Matki. Gospodarz poprosił o brawa dla wszystkich mam, po czym pozwolił sobie na chwilę prywaty. „Chciałbym pozdrowić moją mamę. Wiesz, że jesteś najlepsza” – powiedział z uśmiechem.
Przypomnijmy, że po dziesięciu latach prowadzenia „Naszego nowego domu” Katarzyna Dowbor niespodziewanie została zwolniona przez Edwarda Miszczaka. Na jej miejsce weszła Elżbieta Romanowska. Ta decyzja Polsatu spotkała się z krytyką fanów programu.

Syn dziennikarki tak komentował je „pożegnalny” wpis. „Mamo! Jesteśmy z Tobą. Wykonałaś kawał dobrej roboty… Myślę, że czas pokaże, że nie zawsze nowe i młodsze znaczy lepsze! Na szczęście Ty wciąż jesteś młoda i perspektywiczna, więc nie mam wątpliwości, że jeszcze wiele nam pokażesz!” – napisał Dowbor na Instagramie.

Warto nadmienić, że 25 maja odbyła się tegoroczna gala rozdania Telekamer „Tele Tygodnia”. Lubiany format Polsatu, który pomógł setkom rodzin, otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy program rozrywkowy. Ani słowem nie wspomniano jednak o Dowbor, która była wieloletnią prowadzącą.
Polsat SuperHit Festiwal 2023: kto wystąpi w Sopocie?
26 maja, w piątek, na scenie w Operze Leśnej zaprezentują się najpopularniejsi artyści, których single na przełomie 2022/2023 uzyskały status platynowych. Będą to m.in. Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski, Tribbs, Doda oraz Agnieszka Chylińska. Nie zabraknie również radiowych hitów – w Sopocie więc usłyszymy przeboje Bryski, B.R.O, Darii, Ignacego, C-Boola oraz Sary James.
Tego dnia swoje jubileusze będą świętować zaś Dawid Kwiatkowski (10-lecie), Bajm (45-lecie) oraz zespół Mazowsze (75-lecie).
27 maja, w sobotę, widzowie będą bawić się, oglądając koncert „20 lat Festiwali Polsatu w Sopocie”, podczas którego na scenie usłyszmy największe polskie hity w wykonaniu takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Organek, LemON, Kamil Bednarek, Alicja Majewska, Kayah, czy Edyta Górniak.
Jubileusze będą świętować zaś Golec Orkiestra (25-lecie), IRA (35-lecie) oraz Maciej Maleńczuk (40-lecie).
28 maja, czyli ostatniego dnia odbędzie się Sopocki Hit Kabaretowy z udziałem m.in. Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu K2, Marcina Dańca oraz Jerzego Kryszaka.

Artykuł pochodzi z tej strony.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular