niedziela, 1 października, 2023
Google search engine
Strona głównaGaleriaKorwin-Piotrowska fetuje po decyzji ws. High League. "Koniec z produkcją patologii"

Korwin-Piotrowska fetuje po decyzji ws. High League. "Koniec z produkcją patologii"

Niedawno media obiegła informacja, że decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych zamrożono konta federacji High League, która zajmuje się organizacją gali freak-fightowych. Radości z tego faktu nie kryje dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Wspomniała o patologii.

High League to polska federacja organizująca gale typu freak show fight, która działa od 2021 roku. Jej twarzą jest kontrowersyjny raper Malik Montana. W poniedziałek (29 maja) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało powiadomienie o zablokowaniu kont bankowych federacji High League. 
Jak pisaliśmy w naTemat, w uzasadnieniu sprawy wskazano na bliskie powiązania beneficjentów gal freak-fightowych z czeczeńskim przywódcą Razmanem Kadyrowem. „High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva – podano w uzasadnieniu.
Krowin-Piotrowska wymownie o High League. Wspomniała o patologii
Chwilę póxniej na oficjalnym profilu federacji na Twitterze pojawił się w poniedziałek w godzinach popołudniowych krótki komunikat, w którym nie kryją zaskoczenia zaistniałym incydentem. „Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działam prawnym. Prosimy o cierpliwość” – czytamy.

Czytaj także: Ile Maja Staśko zarobiła za walkę na High League? „Na mieszkanie mnie nie stać, na wynajem ledwo”
Jak się jednak okazało, nie wszyscy smucą się z chwilowym zawieszeniem działalności federacji High League. Karolina Korwin Piotrowska słynie z ostrego języka i ciętej riposty. Teraz opublikowała na Instagramie nowy post, w którym podzieliłam się ze swoimi fanami, co sądzi na temat zaistniałej w federacji sytuacji.
Na zdjęciu przedstawiła fragment artykułu portalu fakt.pl, w którym widniał nagłówek: „Federacja High League na liście sankcyjne MSWiA! W tle powiązania z Ramzanem Kadyrowem”. Fotografię opatrzyła bardzo wymownym opisem, nie pozostawiając na High League suchej nitki.

„Wreszcie koniec z produkcją tej patologii” – napisała wymownie pod wpisem Karolina Korwin-Piotrowska.
Kto jest właścicielem High League?
Dotychczas wielu fanów MMA było święcie przekonanych, że właścicielem High League jest Malik Montana, niemiecko-polski raper i autor tekstów, pochodzenia afgańskiego i polskiego, który słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat kobiet i „robienia hajsu”.
Okazuje się, że to tylko „twarz” federacji, niefigurująca w żadnych dokumentach. Wikipedia podaje, że to spółka komandytowo-akcyjna, a udziałowcy to:
Khazhbi Edelbiev (30%)
Sławomir Bielski (20%)
Magdalena Rzewnicka (20%)
Diana Edelbieva (30%)

To Khazbi Edelbiev, który pochodzi z Czeczenii, jest właścicielem federacji MMA High League. Poza nim federacją zarządzają także wyżej wspomniani.

Artykuł pochodzi z tej strony.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular